Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2011

Προκριματική φάση του Μουντιάλ 2014 για τη ζώνη της Λατινικής Αμερικής (video)

Νίκησε η Χιλή, σκόραρε ο Κοντρέρας

Με σκόρερ τον «δικό» μας, Πάμπλο Κοντρέρας, η Χιλή επικράτησε 2-0 της Παραγουάης για προκριματική φάση του Μουντιάλ 2014 για τη ζώνη της Λατινικής Αμερικής...
...Ο αμυντικός του ΠΑΟΚ άνοιξε στο 28ο λεπτό το σκορ για την εθνική του ομάδα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ματίας Φερνάντεθ. Τα τέρματα για τους Χιλιανούς διπλασίασε ο Ματίας Κάμπος-Τόρο στο 85’, τέσσερα λεπτά μετά από την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Εν τω μεταξύ, η Βενεζουέλα «έπιασε» στην κορυφή του ομίλου την Ουρουγουάη και την Αργεντινή, ύστερα από τη νίκη 1-0 επί της Βολιβίας στο Σαν Κριστομπάλ. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Οσβάλντο Βισκαρόντο στο 24’

Νωρίτερα, η Αργεντινή είχε νικήσει 2-1 την Κολομβία στην Μπαρανκίλα, ενώ Ισημερινός διπλασίασε τις νίκες του στα προκριματικά με το 2-0 επί του Περού στο Κίτο.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής (15-16/11/2011)

Κολομβία-Αργεντινή 1-2